
JM Rektor Politechniki Opolskiej, Profesor Marcin Lorenc
https://po.edu.pl/pracownicy/marcin-lorenc/Prof. Marcin Lorenc - profesor Politechniki Opolskiej, w 2019 roku został wybrany na rektora Politechniki Opolskiej.
Dr hab. Marcin Lorenc został zatrudniony na Politechnice Opolskiej w 1993 r. Był m.in. adiunktem na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki i na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki. W 2011 r. uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego. Na uczelni sprawował funkcje takie jak: członek Senatu Politechniki Opolskiej, członek Rady Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki czy kierownik Katedry inżynierii Jakości Produkcji i Usług w Instytucie Innowacyjności Procesów i Produktów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki. Od początku kariery zawodowej działalność naukową i dydaktyczną łączy z doświadczeniem menadżerskim w przemyśle. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesach sterowania zapasami.

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Opolu
https://pzitb.po.opole.pl/Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Opolu jest dobrowolnym stowarzyszeniem naukowo-technicznym, zrzeszającym inżynierów, techników, studentów i uczniów. Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Opolu zajmuje się problematyką budowlaną oraz sprawami zawodowym i społecznymi swoich członków. Prowadzi działalność statutową oraz gospodarczą, która służy realizacji celów statutowych.
Statutowym celem Stowarzyszenia jest m. in.:
- rzeczoznawstwo budowalne,
- szkolenia i kursy,
- organizowanie konkursów,
- organizowanie konferencji,
- udzielanie rekomendacji wiarygodności technicznej firmom budowlanym.

Wydział Budownictwa i Architektury Politechnika Opolska
https://wbia.po.edu.pl/Po powołaniu w dniu 1.06.1966 r. Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu, równocześnie z Wydziałem Mechanicznym i Elektrycznym, utworzony został Wydział Ogólnotechniczny. W roku 1967 otrzymał on nazwę: Wydział Budownictwa Lądowego. Badania naukowe, prowadzone na wydziale, obejmują tak oryginalne i ważne zagadnienia, jak np.: mechanika konstrukcji, inżynieria sejsmiczna i wiatrowa, badania wpływów termicznych na konstrukcje inżynierskie, konstrukcje stalowe w pożarach, termomechanika, współpraca budowli z podłożem gruntowym, współczesne zagadnienia fizyki budowli, inżynieria materiałów budowlanych w zakresie kompozytów na bazie spoiw cementowych i gipsowych, utylizacja odpadów przemysłowych w przemyśle materiałów budowlanych.

International Association for Shell and Spatial Structures
www.iass-structures.orgInternational Association for Shell and Spatial Structures (IASS), założone zostało przez Eduardo Torroję w 1959 roku, jest organizacją non-profit. Ma na celu osiągnięcie dalszego postępu poprzez wymianę pomysłów wśród wszystkich zainteresowanych lekkimi konstrukcjami, takimi jak konstrukcje kratowe, rozciągane, membranowe i powłokowe, w szczególności wśród architektów, inżynierów i budowniczych.